İKİNCİ EL EKOVAT GARANTİ SÜRESİ NE KADARDIR ?

Herhangi bir nedenden dolayı kullanım dışı kalmış olan buzdolabı, klima gibi soğutma cihazlarının çalışır durumdaki motorlarını çıkarmakta ve bu motorların  teknik kontrollerini ve bakımı yaparak satışa sunmaktayız. Motorlarımızın her ne kadarda kontrollerini yapmış olsakta sonuç itibari ile ( ikinci el çıkmadır ) bu durumda motora bir çalışma ömrü verememekteyiz. Genel itibari ile yüzde oran vermek gerekirse motorlarımız %90 sağlıklıdır. Diğer %10 luk kısımda ağrızalı çıkma ihtimali vardır. Biz motorları ne kadarda denesekte motorların asıl durumu sisteme takılıp, gaz basılıp, yüke binince ortaya çıkmaktadır. Bu durumda motor kendini 3/7 günde gösterir. Çoğunlukla 3/7 gün arızası çıkmadan çalışan motorlarlar %90 oranda uzun zamanlar gidebilmektedir. Ekovat motorların ikinci el , çıkma olmasından sebep çalışma süreleri 4 ayda olabilir 4 yılda. Bu tamamen müşterinin şansına kalmıştır.Çin menşeli motor alış satışlarını talep olmadıkça yapmamaktayız. Motorlarımız genelde avrupa ve amerika üretimidir. Ekovatın içi kapalı sistemdir. %10 oranında içerisinde yağ bulunmakta ve motorun mekanik parçaları bu yağın içinde aşınmadan uzun yıllar çalışabilmektedir, bu sistem motorları uzun yıllar dayanıklı hale getirmektedir.Motorlarımız çalışma garantilidir.

Sonuç olarak firmamızın edindiği tecrübeler sonucu ikinci el ekovat  bir kaç yıl dayanırmı sorusunun cevabına yüzdelik oran vermek gerekirse

  • yüzde %90 oranında ikinci el ekovat bir kaç yıl bozulmadan çalışabilir.
  • yüzde %10 oranında ikinci el ekovat arızalı çıkabilir.

İADE KOŞULARI

_

Ekovat motorlarımızın bakımını yaparak çalışır vaziyette teslim etmekteyiz. Bazı tamirciler tıkanmış sistemi temizlemeden, yada küçük kondensere büyük ekovat montaj ederek motorun zorlanmasına ve basınçtan düşmesine , yahut motorun yanmasına sebebiyet vermektedir.Bu durumdaki ekovat motoru tamirci hatası kabul edilir ve iade dışı kalır. Firmamız müşteriye ekovat motor satışı yapmadan önce etiket resmi talep etmektekte bu sayede yanlış motor seçimi yapılarak yaşanan sorunları en aza indirmeye çalışmaktadır.

Soğutma motorlarımız orjinal çıkma olup tamiri, bakımları, yağ değişimi, boyanması ve her çeşit teknik kontrolleri yapılarak revizyon edilmektedir. Motorlarımız %90 sağlıklı ve sağlamdır. Her şekilde ürünlerimizin arkasında durmaktayız. Çoğu firma sıfır motora iade garantisi vermezken firmamız çıkma 2.el olmasına rağmen ürünü teslim ettikten sonra Olası bir arıza durumu olursa diye 15 gün geri iade garantisi vermekteyiz.